V Ústeckém kraji obhajují senátorské mandáty Sykáček a Chládek

Ve dvou obvodech v Ústeckém kraji, ve kterých se na podzim uskuteční volby do Senátu, budou své mandáty obhajovat senátoři ČSSD. V Děčíně to bude nestraník na kandidátce sociálních demokratů Jaroslav Sykáček a v Lounech ministr školství Marcel Chládek. Své kandidáty do senátních voleb staví i další hlavní politické strany s výjimkou TOP 09, která se v těchto obvodech o hlasy voličů ucházet nebude.

ODS posílá na Lounsku do boje školního inspektora Luďka Štíbra a na Děčínsku viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Josefa Holuba. Neúspěšnými kandidáty občanských demokratů před šesti lety byli na Lounsku tehdejší starosta Loun Jan Kerner a na Děčínsku tehdejší primátor Vladislav Raška.
 
Za KSČM kandiduje na Děčínsku stejně jako v roce 2008 organizační a ekonomický poradce Václav Šenkýř, na Lounsku tehdejšího neúspěšného kandidáta a starostu obce Blatno Václava Beneše nahrazuje lékařka Eva Kašová z Rakovnicka, které částečně spadá pod senátní obvod Louny.
 
Vládní KDU-ČSL, která před šesti na Děčínsku ani Lounsku svého kandidáta do senátních voleb nevyslala, tentokrát vsadila na Lea Steinera, bývalého vysokého úředníka dotačního úřadu Severozápad, který upozornil na údajné machinace s evropskými dotacemi v Ústeckém a Karlovarském kraji.
 
Další parlamentní uskupení, hnutí ANO a Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, své případné kandidáty ve volebních obvodech Děčín a Louny ještě nezveřejnila. Hnutí ANO podle krajského manažera Jakuba Komárka své kandidáty oficiálně představí příští týden.
 
zdroj: ČTK