V Ústeckém kraji vznikne 245 nových míst, dostane dotaci 99 mil.

Ústecký kraj uspěl u ministerstva pro místní rozvoj s žádostí o dotace na rozvoj pracovních míst. Na vznik 245 nových míst půjde 99 milionů korun. Ministerstvo podpořilo v rámci v programu Podpory rozvoje pracovních příležitostí v Ústeckém kraji celkem 75 žádostí. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Radka Burketová.

Nezaměstnanost v Ústeckém kraji je dlouhodobě nejvyšší v celé České republice. V červenci v regionu bylo bez práce 61.681 lidí, míra nezaměstnanosti tam činila 10,8 procenta.
 
"Pro kraj to dobrá zpráva, každá aktivní podpora zaměstnanosti v našem regionu je potřebná a vítaná," řekla ČTK mluvčí úřadu Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková. Kraj podle ní v předkládání projektů fungoval jako informátor a zprostředkovatel mezi žádajícími obcemi a podnikatelskými subjekty a ministerstvem.
 
Vysoká nezaměstnanost stejně jako Ústecký kraj dlouhá léta trápí ale i Moravskoslezský kraj, který rovněž dostane od ministerstva peníze na nová pracovní místa. Na severu Moravy bude díky dotaci 199 milionů korun zřízeno 712 nových míst.
 
"Všechny žádosti prošly pečlivou kontrolou a ekonomickým posouzením. Jsem přesvědčena, že tyto peníze napomohou k řešení nepříznivé socioekonomické situace v obou krajích," uvedla ministryně Věra Jourová.
 
Výzvu k předkládání žádostí o peníze z programu nazvaného Podpora rozvoje pracovních příležitostí na území Ústeckého a Moravskoslezského kraje zveřejnilo ministerstvo v dubnu. O peníze mohly žádat obce a podnikatelé, pro získání podpory museli vytvořit nejméně jedno pracovní místo pro zaměstnance v hlavním pracovním poměru.
 
zdroj: ČTK