V zoo začíná letní sezóna

V pátek 1. dubna začala v naší zoo další letní sezóna. Je to vždy období, kdy do zoo přichází nejvíce návštěvníků, kteří si chtějí prohlídku užít za teplejšího a příznivějšího počasí. Letos poprvé letní sezóna končí 30. září, říjen je již tzv. přechodným obdobím.  

Co se mění pro návštěvníky naší zoo? Jsou každý den otevřeny oba vchody, dolní z Drážďanské ulice a horní z ulice Výstupní. Brány zoo i pavilony jsou otevřeny od 9.00 do 18.00 hodin, přičemž návštěvníci mohou zoo opustit ještě hodinu po této době, ale pozor, pouze turniketem u spodního vchodu. Je jistě potěšitelné, že vstupné zůstává ve stejné výši jako v loňském roce, tedy 120 Kč pro dospělé a 60 Kč pro děti, studenty i důchodce. V nabídce zůstávají cenově výhodné permanentní vstupenky, které ocení zejména ti, kteří chodí do zoo častěji, neboť již po čtvrté návštěvě jde návštěvník do zoo v podstatě zdarma.

Od dubna se také rozšiřuje nabídka předváděcích akcí se zvířaty a komentovaných krmení, jedná se např. o tuleně, orangutany, medvědy či surikaty; většina se odehrává během víkendů. Malé děti se mohou povozit na ponících či si zaskákat na trampolíně, projet se oblíbeným Zoovláčkem, pohladit ovečky kamerunské ve Venkovském dvorku a nakrmit je speciálními granulemi.

http://www.zoousti.cz/