Ve SKI klubu Telnice se děti učí lyžování hrou

Lyžařský oddíl SKI klub Telnice vychovává nové lyžařské naděje. Vedle objektu Horské služby v areálu Zadní Telnice proto v sobotu 15. prosince otevřelo další dětské lyžařské hřiště. Výstavbu moderního areálu s vlekem s nízkým vedením lana včetně oplocení, aby nedocházelo ke zranění dětí, podpořila Nadace ČEZ částkou 200 tisíc korun. 

Zimní areál nabízí ideální podmínky pro první dětské lyžařské krůčky a je vyhledávaným cílem sportovně založených rodin. Výuce zejména dětí do 10 let sloužily v minulých letech dva kotvové vleky, dětský vlek s nízkým vedením lana a lyžařský kolotoč. To vše už ovšem přestalo stačit rostoucímu zájmu o zimní výuku, proto se vedení SKI klubu rozhodlo středisko rozšířit. Dílo se podařilo prostřednictvím grantu od Nadace ČEZ. „Díky většímu areálu můžeme navíc děti ideálně rozdělit do skupin podle lyžařského umění a věku, a věnovat se jim na základě individuálních potřeb. Kdo ví? Třeba se nám tady brzy podaří vychovat druhou Šárku Záhrobskou,“ usmívá se Jindřich Holinger, předseda SKI klubu Telnice. 

Fandové do lyžování se už nemusejí bát ani rozmarů počasí. Když nebude stačit přírodní sníh, nastoupí nově zakoupené sněžné dělo a technické zasněžování. Pohodlí a radost z pohybu zajistí malým lyžařům také pravidelná úprava hřiště rolbou, pro niž byla v rámci rozšiřování areálu vybudována příjezdová cesta, a zábavné prvky. „V našem areálu nebude lyžování nikdy nuda, natož noční můra. Instruktoři učí malé sjezdaře zdolávat svahy zábavnou formou, k čemuž využívají například nově zakoupené nafukovací branky nebo figurky zvířátek,“ dodává Jindřich Holinger.     
 
Nadace ČEZ v letošním roce podpořila v severních Čechách 18 projektů za téměř 5 milionů korun. Prostřednictvím Podpory regionů přispěla na projekty z oblasti zdravotnictví, sociální péče, vzdělávání, kultury, nebo právě sportu. „Sportovce a pohybové aktivity zejména u dětí a mládeže podporujeme dlouhodobě. Věřím, že nově otevřené dětské lyžařské hřiště přiláká spoustu malých lyžařů,“ říká Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.