Právě se nacházíte:

Vedro, vedro a vedro!

Vlna horka, která zasáhla v posledních dnech a týdnech Českou republiku, ovlivňuje i život zvířat a lidí v naší zoologické zahradě.

Při vysokých teplotách neoplývají přílišnou aktivitou ani zvířata. Polehávají a odpočívají ve stínu, některá si pro pobyt vybírají spíše vnitřní expozice, kde je přece jen poněkud chladněji. Chovatelé samozřejmě věnují zvýšenou pozornost tomu, aby zvířata měla neustálý přístup k vodě, ať již pomocí automatických napáječek či v miskách nebo korytech. Některé druhy vázané na vodu mají ve svých expozicích i bazény nebo průtočnou vodu, takže této možnosti využívají. Ve spodní části zoo to jsou např. tuleni, tučňáci, vydry či tapír čabrakový, v horní části zoo lze pravidelně sledovat při koupeli naši slonici Delhi, kterou vždy odpoledne místo cvičení chovatelé zavádějí do jezírka ve výběhu. Některé výběhy kropíme či mlžíme, aby se osvěžil vzduch a místo, kde se pak zvířata pohybují či odpočívají. Některé druhy chovatelé ochlazují sprchováním, což s oblibou přijímají např. alpaky, které se pod proudem vody z hadice přímo vyžívají.

Kromě zvířat myslíme i na návštěvníky. Na několika místech jsou umístěna tzv. mlžítka, která vytvářejí vodní mlhu k osvěžení a ochlazení. Vzhledem k tomu, že do naší zoo je povolen i vstup se psy, jsou zde pro ně připraveny a doplňovány misky s vodou.

https://www.zoousti.cz