Více než 920.000 Kč na pomoc obětem povodní na jihu Evropy

Více než 920.000 Kč putuje v těchto dnech z dm Česká republika na pomoc obyvatelům postiženým rozsáhlými květnovými povodněmi v Chorvatsku, Srbsku a Bosně a Hercegovině. 

Od začátku června do začátku července letošního roku měli zákazníci dm v České republice možnost podílet se na pomoci obětem květnových povodní na jihu Evropy prostřednictvím veřejné sbírky, kterou vyhlásila společnost dm drogerie markt. V každé prodejně dm v České republice mohli zákazníci zakoupit symbolické „dm balíčky pomoci“ v hodnotě 100 Kč, 250 Kč a 500 Kč. Symbolické „dm balíčky pomoci“ byly naplněny ukázkovými produkty, které lidé v postižených oblastech Bosny a Hercegoviny, Srbska a Chorvatska naléhavě potřebují - hygienické potřeby, čisticí prostředky, prací prostředky, produkty zubní hygieny, dětská výživa, produkty péče o dítě, trvanlivé potraviny. 
 
Zákazníci dm ukázali, že si uvědomují potřebu pomáhat těm, kteří se ocitli ve svízelné životní situaci. „Díky příspěvkům zákazníků dm v České republice se podařilo vybrat více než 360.000 Kč. Naše zákaznice a zákazníci tak ukázali úžasnou solidaritu a ochotu pomáhat,“ děkuje jednatel společnosti dm Česká republika pan Gerhard Fischer. Dalších více než 100.000 Kč darovali spolupracovníci dm v rámci interní sbírky „Spolupracovníci pro spolupracovníky“. 
 
„Společnost dm se rozhodla vybranou částku zdvojnásobit a navýšila ji o dalších 460.000 Kč. Celkem tak poputuje do postižených oblastí přes 920.000 Kč,“ informuje Gerhard Fischer a dodává: „Společnost dm má ve všech třech zemích vyvinutou logistickou infrastrukturu. Proto je pomoc ve formě hygienických potřeb, čisticích prostředků či dětské výživy a produktů péče o dítě ve spolupráci s místními organizacemi poskytována lidem bez dlouhého zdržení.“ Při rozdělování pomoci spolupracuje dm přímo s místními organizacemi, které mají detailní přehled o aktuálních potřebách obyvatel z postižených oblastí a zaručuje tak, že 100 procent výtěžku z veřejné sbírky bude použito na prostředky nutné k odstranění škod přímo v postižených oblastech. 
  
„Spolupracovníci pro spolupracovníky“ 
Nezávisle na veřejné sbírce podpořili také přímo spolupracovníci dm Česká republika své kolegy z dm Chorvatsko, Srbsko a Bosna a Hercegovina, kteří byli postiženi záplavami. Jedna z postižených spolupracovnic dm, samoživitelka 28-letá Ivona B. ze srbského Makiše, ztratila v zaplaveném domě veškerý majetek. „Věděla jsem, že dm podporuje mnoho dobročinných organizací. Přesto jsem nepočítala s tím, že mi dm pomůže se sanací mého domu. dm se stala mou druhou rodinou,“ říká Ivona B. Postižení spolupracovníci mohou počítat s podporou kolegů ze všech zemí koncernu. Z prostředků vybraných v rámci interní finanční sbírky „Spolupracovníci pro spolupracovníky“ byly již zakoupeny dva vysoušeče místností a tři ponorná čerpadla, které byly využity k sanaci domů spolupracovníků dm. V Chorvatsku a Bosně a Hercegovině již 140 spolupracovníků dm využilo svůj „dm dobrovolnický den“ k pomoci při odstraňování následků povodní. 
 
Fotografie (dm): Předání pomoci obyvatelům postiženým povodní.