Vyšetřování vraždy 9leté dívky by mohlo skončit do konce roku

Vyšetřování znásilnění a vraždy devítileté dívky z Klášterce nad Ohří by mohlo být ukončeno do konce roku. ČTK to řekl dozorující státní zástupce František Stibor, podle nějž záleží především na tom, kdy znalci zpracují posudky. Dívenku podle policie minulý týden znásilnil a zavraždil pětadvacetiletý muž, který patří k širšímu okruhu příbuzných. Od pátku je ve vazbě.

Kriminalisté dál zajišťují stopy a vyslýchají svědky. Klíčovou roli budou podle Stibora hrát znalecké posudky, které by měly objasnit, zda obviněný muž netrpí duševní poruchou. "U obviněného budou vyhotoveny znalecké posudky v oboru psychiatrie, psychologie a sexuologie," řekl ČTK Stibor. Mimo to budou znalci zkoumat pachové, genetické a daktyloskopické stopy. "Můj hrubý odhad je, že by vyšetřování mohlo být hotové do konce letošního roku. Záleží ale na tom, kdy znalci posudky dokončí a zda nebude třeba posudky doplnit," dodal Stibor.
 
Devítiletá dívka zmizela v úterý cestou ze školy. Její tělo našli policisté při rozsáhlé pátrací akci ve středu odpoledne. Podezřelého, který je bratrancem dívčiny matky, zadrželi ve čtvrtek. "Kriminalisté zjistili, že muž zřejmě děvče nejprve oslovil a potom vylákal na odlehlé místo nedaleko obce Ciboušov. Tam byla dívka později nalezena bez známek života," řekla už dříve krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Muž se v první fázi vyšetřování, ještě před tím, než ho kriminalisté obvinili, k činu přiznal. Kriminalisty mimo jiné navedl na místo, kam schoval věci zavražděné dívky.
 
Obviněný muž je od minulého pátku ve vazební věznici v Litoměřicích. Soud ho tam poslal, protože se obával, že by mohl ovlivňovat svědky, pokusil se uprchnout nebo opakoval trestnou činnost. V minulosti už byl třikrát soudně trestaný, především za majetkové skutky. Za znásilnění a vraždu dítěte mu hrozí až 20 let vězení, případně výjimečný trest.
 
zdroj: ČTK