Webová televize Ústeckého kraje je od ledna v novém

Webová televize Krajského úřadu Ústeckého kraje vysílá od Nového roku v atraktivnějším designu. Internetová stránka www.u-tv.cz dostala moderní tvář, zvětšilo se okno pro přehrávání videa a zpřehlednil se obsah webové televize. Každý týden nabízí několik nových reportáží.

„Připravili jsme malý dárek pro všechny naše diváky, protože loňský rok nám potvrdil, že o informační servis poskytovaný webovou televizí je obrovský zájem,“ říká Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje, a dodává: „Snažili jsme se vytvořit ještě atraktivnější vzhled naší televize a její ovládání co nejvíce zjednodušit.“

Webové televizi Ústeckého kraje nyní dominuje velké okno s právě přehrávaným videem, pod kterým jsou ikony jednotlivých kanálů televize. Diváka neruší také žádné textové informace při sledování reportáží. Lze je ale jednoduše vyvolat posunutím kurzoru na okno videa. Systém webové televize sám nabízí nejaktuálnější video, které začne přehrávat jako první. V libovolném kanále se pak zájemcům zobrazí seznam všech umístěných videí. Nový vzhled webové televize Ústeckého kraje přispívá k rychlejší a lepší orientaci v prostředí televize.

„Sledovanost naší televize je opravdu velká. Projekt byl spuštěn 1. března loňského roku a my už máme na kontě bezmála 1 700 000 přehraných videí. Věříme, že s moderním designem našich stránek se počet diváků ještě zvýší,“ uvedla hejtmanka.

Nový vzhled webové televize nebude jedinou novinkou v letošním roce. Chystá se otevření nových kanálů a obsah ještě více přiblížit občanům regionu. Reportáže se budou více zabývat sociální problematikou v kraji a také umožní představitelům kraje komentovat aktuální dění, prezentovat návrhy řešení problémů apod.

Webová televize Ústeckého kraje funguje od 1. března 2011 na adrese www.u-tv.cz. Diváci se mohou dozvědět aktuální novinky z dění v kraji, jsou seznamováni se zajímavostmi kraje nebo pozvánkami na novinky z oblasti cestování.