Whiteboardy v kombinaci s technologií Kaptivo jsou ideální pro vzdálenou výuku i homeworking

Kaptivo, speciální kamera pro on-line snímání a sdílení whiteboardů, promění pomocí systému počítačového vidění na bázi umělé inteligence každou běžnou tabuli na inteligentní nástroj pro spolupráci. Výstupem je digitalizovaný obsah, který lze snadno sdílet např. i pomocí videokonference, což studijním či pracovním týmům přináší zabezpečenou interakci včetně on-line sdílení práce na tabuli.

Interaktivní whiteboardy představují budoucnost distanční výuky i spolupráce na dálku. „Propojení videokonferenčních řešení a chytrého kamerového systému Kaptivo posouvá tradiční týmovou spolupráci a přispívají k jejímu většímu zapojení v pracovním, tvůrčím i studijním procesu,“ říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro. „A v dnešní době stále častější potřeby sociálního distancování jednotlivců i celých týmů se jedná o skvělý pracovní nástroj,“ dodává.

Srdcem kamerového systému Kaptivo je patentovaný třístupňový systém počítačového vidění fungující na bázi umělé inteligence. Zcela nově transformuje nedokonalé snímání tabule pořízené klasickou kamerou, odstraňuje zkreslení, odrazy, stíny a osoby před tabulí. Výsledkem je bezchybný digitální obraz whitebordu sdílený v reálném čase všem účastníkům sezení. At‘ už jsou v místnosti, či připojeni vzdáleně.

Kaptivo řešení pro školy a vzdělávací instituce zásadně usnadňuje učitelům komunikaci se studenty, a to jak v případě prezenční, tak i vzdálené výuky. Obsah tabule se živě přenáší všem účastníkům na displej jejich mobilního zařízení. Práci na tabuli – krok za krokem – lze navíc v průběhu i po jejím skončení uložit do vícestránkového dokumentu. S Kaptivem tak studentům odpadá nutnost manuálního přepisování poznámek na tabuli nebo dokonce jejího focení. Mohou se plně soustředit na výklad.

„Školství však není jediným segmentem vhodným pro využití tohoto řešení. Je ideální pro distribuované firemní týmy, pracovní skupiny výzkumných laboratoří či konferenční prostory. Kaptivo do podnikového prostředí přináší produktivnější brainstorming, plánování či tvorbu myšlenkových map. Jednoduše, plynule a zcela bezpečně pak mohou probíhat nejenom interní, ale i externí tvůrčí jednání týmů,“ uzavírá Andrej Hronec z Audiopro.