Právě se nacházíte:

ZOO A PRÁZDNINY

V letních měsících (červenec a srpen), kdy je příliv návštěvníků v naší zoo největší, je zároveň nejpestřejší nabídka zajímavých aktivit, které slouží ke spokojenosti všech příchozích.  

U některých aktivit se jedná o zvýšení frekvence akcí, které zoo nabízela již v jarních měsících. Jedná se zejména o provoz oblíbeného Zoovláčku, který pomáhá návštěvníkům překonat převýšení přes 90 metrů. Během prázdnin bude jezdit každý den, většinou začíná mezi 9.00 a 10.00 hodinou a končí před 18.00 hodinou, samozřejmě záleží i na počasí. Návštěvu zoo lze naplánovat i s ohledem na různé předváděcí akce se zvířaty a komentovaná krmení, kde se přihlížející mohou pokochat aktivitou u zvířat, ale také se dozvědět něco nového. Jsou doplněny buď přímo povídáním chovatelů či je komentář namluven předem. Nabídka, tedy druh aktivity, dny a přesné časy jsou uvedeny na webových stránkách, ale i na informačních cedulích v areálu zoo.

Prázdninová změna se tak týká např. lemurů kata, kteří obývají volnou průchozí expozici pod restaurací Koliba. Vstup přímo do prostoru, který obývají zvířata, je možný od 10.00 do 18.00 hodin, v 11.30 hodin lze zastihnout lemury při krmení včetně povídání o jejich životě a zajímavostech. Malé děti se těší na jízdu na ponících, která je o prázdninách k dispozici také každý den, vždy v odpoledních hodinách.

Celý červenec si mohou návštěvníci naší zoo vylepšit náladu prohlídkou kreslených vtipů Pavla Kantorka. Stejně jako v loňském roce je díky aktivitě spolku InGarden a podpoře statutárního města Ústí nad Labem v areálu zoo instalována výstava s názvem Zvířátka v zoo. Naproti Zooškole Heinricha Lumpeho u bývalé expozice tapírů jihoamerických je pod širým nebem rozvěšeno 60 obrázků, které přihlížejícím vyloudí úsměv na tváři.

Na závěr prohlídky a návštěvy zoo si lze v příjemném prostředí prodejny suvenýrů Sepilok poblíž spodní pokladny zakoupit na památku řadu propagačních materiálů s motivy zvířat z naší zoo, nabídka je opravdu široká. Nechybí ani originální obrazy od slonic Kaly a Delhi, takový suvenýr není jen tak k sehnání, navíc prodej podporuje výzkum sloních chorob, kterým se zabývá tým IZW Berlin. Kromě toho jsou zde v prodeji plyšové hračky, trička, sběratelské figurky a další předměty, takže tento obchůdek určitě nemůžete minout.

http://www.zoousti.cz