Zoologická zahrada Ústí nad Labem

Pro návštěvníky ZOO je zde připraveno velké množství předváděcích akcí, jako cvičení lachtanů, procházka a cvičení slonů, "Medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, mandrilů a pelikánů a další lákadla. Pro děti kromě dětských hřišť a kontaktní zoo, je tu také minigolf, dinosauří stezka a komplex tobogánů. K dopravě po části areálu lze také využít vláčku.

Hlavním posláním zoologické zahrady v Ústí nad Labem je, stejně jako u jiných zahrad, záchrana vzácných a ohrožených druhů zvířat. Aktivně se zúčastňuje mnoha mezinárodních ochranářských programů a daří se jí rozmnožovat mnoho druhů vysoce ohrožených zvířat. Prohlédnout si tak můžete i tyto vzácné druhy, jako např. orangutana bornejského, levharta mandžuského, parosničku rajskou, nosorožce tuponosého, jelena bělohubého či osla somálského.

Návštěvu zoologické zahrady vám zpříjemní speciální akce. Jedná se zejména o pravidelné předváděcí akce se zvířaty a kulturní programy zařazené do celoroční nabídky. Zajímavým se tak může stát např. krmení piraň. Vyzkoušet můžete také jízdu zoovláčkem či restauraci ve spodní části ZOO, kterou mohou využívat nejen návštěvníci zoologické zahrady. Pokud se vám nějaké zvíře v ZOO zalíbí, můžete se stát jeho adoptivním rodičem. Přispějete tak nejen na jeho chov, ale pomůžete i celé zoologické zahradě.

Od konce roku 2008 slouží návštěvníkům zoo Naučná stezka Lumpeparku, která přibližuje nejzajímavější zákoutí původního areálu. Na deseti nejzajímavějších místech původního areálu byly instalovány unikátní stojany, které vytvořil výtvarník Karel O. Hájek. Stojany na dobových fotografiích a textech přibližují, jak dané místo vypadalo v období Lumpeparku.

www.zoousti.cz