Zprávy z Ústeckého kraje budou již brzy i na satelitu

Regionální televizi TV Litoměřicka bude možné od začátku dubna sledovat i na satelitu Astra 3B, a to na nově vznikajícím programu s názvem regionalnitelevize.cz. Projekt, který sdružuje regionální a lokální televizní vysílání napříč republikou, totiž získal v uplynulých dnech potřebnou vysílací licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Program regionalnitelevize.cz, který bude zaměřen nejen na zpravodajství z moravských, českých a slovenských regionů, ale také na jejich propagaci v rámci cestovního ruchu, plánuje zahájit své vysílání na začátku dubna. Do projektu je zapojena zhruba stovka výrobců regionálního a lokálního televizního zpravodajství.

Zpravodajství z Ústeckého kraje vyráběné TV Litoměřicka a REGIA TV bude možné sledovat v premiéře denně od 19:40 hodin, a v reprízách pak v 23:40, 3:40, 7:40, 11:40 a 15:40. „Jsem rád, že jsme také my dostali šanci a propagovat nejen okres Litoměřice, ale také celý Ústecký kraj v tomto výborném projektu,“ uvedl Jan Dostal, jednatel společnosti Provizi s.r.o. připravující program TV Litoměřicka.

Regionálnítelevize.cz bude vysílat celých čtyřiadvacet hodin v periodicky se opakujících čtyřhodinových smyčkách. Premiérové vysílání bude vždy od 17 hodin celostátním zpravodajstvím a až do 21 hodiny se budou na obrazovkách střídat jednotlivé regiony. Poté smyčka začne opět od celostátních zpráv.

„Obsahovou náplň bude garantovat celkem čtrnáct větších regionálních studií, z nichž mnohá budou spolupracovat s dalšími regionálními, lokálními či obecními televizemi tak, aby měl prostor ve vysílání každý region v České republice,“ informovala Eva Stejskalová, ředitelka nově vznikající televize.

PARAMETRY SATELITNÍHO PŘÍJMU:
Astra 3B (23,5 stupně východně), 12168/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

PROGRAMOVÉ SCHÉMA ČTYŘHODINOVÉ SMYČKY:

17:00 CELOSTÁTNÍ SESTŘIH
17:20 MAGAZÍN Z JIŽNÍCH ČECH A VYSOČINY (R1 Vysočina, STTV, JHTV)
17:40 MAGAZÍN Z VALAŠSKA (TV Beskyd)
18:00 MAGAZÍN Z LIBERECKA (RTM)
18:20 MAGAZÍN Z KARLOVARSKA (TV Západ)
18:40 MAGAZÍN Z OLOMOUCKA (ZZIP)
19:00 vysílání slovenské televize PATRIOT TV
19:20 MAGAZÍN Z ORLICKOÚSTECKA A ČESKOTŘEBOVSKA (OIK TV)
19:40 MAGAZÍN Z ÚSTECKÉHO KRAJE (TV Regia, TV Litoměřicko24.cz)
20:00 MAGAZÍN Z PLZEŇSKA (TV Plzeň)
20:20 MAGAZÍN ZE SLOVÁCKA A ZLÍNSKA (TV Slovácko)
20:40 MAGAZÍN Z OSTRAVSKA (FABEX TV)