Nasazení hasičských jednotek na likvidaci následků povodní v Ústeckém kraji.

Hasičské jednotky v Ústeckém kraji provádějí likvidaci následků povodní na 51 místech v postižených oblastech. V drtivé většině je to čerpání vody z objektů a lagun, dále dstraňování překážek, úklid a monitoring.

V okresu Ústí nad Labem jde o 14 událostí, většinou čerpání vody a to v Mojžíři, Vaňově, Povrlech, Neštěmicích, Valtířově, Střekově, Ústí nad Labem – Pražské ulici a Hrnčířské ulici. 
 
V okresu Litoměřice řeší hasičské jednotky 24 událostí, většinou čerpají vodu ze sklepů a lagun a to v Terezíně, Křešicích, Chodounech, Štětí, Bohušovicích nad Ohří, Lovosicích, Kyškovicích, Brzánkách, Litoměřicích – Předměstí a Želeticích. Čerpá se stále z lagun u Nových Kopist, kde výled vypadá ještě na deset dní. 
 
V okresu Děčín řeší jednotky 13 událostí, většinou odstraňování překážek, úklid, čerpání vody a monitoring a to v Hřensku, Děčíně – Rozbělesech, ulici U Plovárny, Tovární ulici, Horním Žlebu, Starém Jiříkově a Dobkovicích.
 
Psychosociální tým HZS Ústeckého kraje a Policie ČR pomáhal další den občanům na povodní zasažených územích v Ústeckém kraji. Konkrétní intervence psychosociální pomoci byly provedeny v těchto obcích:
 
Lipová, okres Děčín - pomoc dvěma rodinám na žádost starosty.
Hřensko, okres Děčín - pomoc dvěma rodinám.
Libochovany, okres Litoměřice – pomoc pěti občanům na žádost starosty.
Církvice, okres Ústí nad Labem – pomoc čtyřem občanům.
Sebuzín, Ústí nad Labem – pomoc třem občanům.
Lubenec, okres Louny – pomoc dvěma občanům. 
Řepany, okres Louny - pomoc jednomu občanu.
Kryry, okres Louny  - pomoc dvěma občanům.
 
Situace, kdy lidé přišli o majetek a dočasně i střechu nad hlavou, kdy práce na likvidaci následků povodní je dlouhá a vyčerpávající, kdy zejména rodiny s dětmi či starší občané musí řešit problémy v provizorních podmínkách, je velmi náročná na lidskou psychiku. Lidé potřebují nejen materiální pomoc, ale i účastenství druhých na tíživé situaci, dobré informace a možnost se kdykoli pomoci dovolat.